Shell overtreft de verwachtingen, maar druk om te vergroenen groeit

Ondanks recordwinsten dankzij fossiele brandstoffen, roept Follow This Shell op om veel meer te investeren in schone energie.
NEWSLETTER

Stay informed and get our monthly newsletter delivered to your inbox.

Financieele Dagblad | Shell boekt meer winst dan verwacht. Dat geld wordt nog steeds vooral verdiend met olie en gas. Terwijl ‘groene’ aandeelhouders aandringen op meer maatregelen tegen de CO₂-uitstoot.

[…]

De overgrote meerderheid van al dat geld werd verdiend met olie en gas, waarbij die laatste brandstof de meeste winst opleverde: $3,7 mrd. Dat staat in schril contrast met de inkomsten uit hernieuwbare energie, zoals windmolenparken. Die leverden slechts $163 mln op in het eerste kwartaal en de winst kwam bovendien aanzienlijk lager uit dan de $229 mln die analisten hadden verwacht.

Toch is er, in elk geval vanuit een deel van de aandeelhouders, ook druk op het bedrijf om de investeringen in fossiel af te bouwen. Op de dag van de presentatie van de cijfers over het eerste kwartaal kwam een brief naar buiten van een aantal grote aandeelhouders in het Britse bedrijf. Zij willen dat Shell meer doet om de activiteiten in lijn te brengen met het klimaatakkoord van Parijs. Dat betekent een ingrijpende reductie van de CO₂-uitstoot van de eigen activiteiten en die van de klanten van de oliemaatschappij.

[…]

Onder de ondertekenaars van de brief bevinden zich grote namen zoals het Franse Amundi, de grootste vermogensbeheerder van Europa. Zij roepen andere aandeelhouders op de aandeelhoudersvergadering op om voor een resolutie te stemmen die Shell maant de CO₂-uitstoot omlaag te brengen. Die resolutie komt uit de koker van het Nederlandse Follow This, een activistisch aandeelhouderscollectief. De stemming hierover is op 21 mei in Londen.

Lees het hele verhaal op Financieele Dagblad

SHARE POST

ExxonMobil's latest move to silence shareholders: an automated voting system where the votes of retail investors automatically align with management.
During the U.S. proxy season, no environmental proposals passed shareholder votes for the first time in six years due to political pressure.
ExxonMobil’s climate report drew criticism from Follow This, saying the company is ignoring the inevitable transition to clean energy.